• Zatorland

• Zatorland, jako jeden z największych parków rozrywki dla dzieci w Polsce, oferuje szereg zróżnicowanych atrakcji. Centrum rozrywki dla dzieci to obszerny lunapark, w którym znajdziesz karuzele, kino 5D czy rozmaite symulatory. Z tych atrakcji korzystała w ramach Dnia Dziecka klasa 6 a.

• Dzień Mamy

• Pamiętamy o naszych mamach.

Kochana Mamo, gdy będę duży,

to Ci przywiozę małpeczkę z podróży.

Długim ogonkiem to zwinne zwierzę

będzie za Ciebie zmywać talerze.

M. Szypowska „Kochana Mamo”

• Szkolny Turniej Szachowy

• W naszej szkole odbył się Turniej Szachowy. Do rozgrywek zgłosiły się 34 osoby. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał pan Wiesław Kmak – instruktor gry w szachy. Rozegrano 7 rund po 8 minut.

Oto wyniki:

W kategorii klas I-III:

I Wikar Mateusz

II Mistarz Tymoteusz

III Warywocki Maksymilian

W kategorii klas IV-VI

I Gładys Filip

II Niemczyk Maksymilian

III Gwiżdż Krystian

GRATULUJMEY!

Nagrodą były Puzzle ufundowane przez Radę Rodziców, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom.

Najlepsi będą reprezentować naszą szkołę w Gminnym Turnieju Szachowym Szkół i Przedszkoli w Libiążu.

Dziękujemy Panu Wiesławowi Kmak za przeprowadzenie naszego Szkolnego Turnieju.

• Spacer po okolicy

• Taka piękna pogoda, że aż szkoda z niej nie skorzystać

Dlatego uczniowie klasy 3a wybrali się na długi spacer, w czasie którego odwiedzili krzyż na Lipiu, plac zabaw, a także mieli czas na odrobinę szaleństwa i podziwianie widoków

• Pierwszy egzamin

• Kasy 3a przystąpili do swojego pierwszego poważnego egzaminu - sprawdzianu kompetencji trzecioklasisty. Na pierwszy ogień - część polonistyczna i przyrodnicza. W kolejnym tygodniu uczniowie zmierzą się z częścią matematyczną.

Trzymamy mocno kciuki!

• Sposób na lekturę

• Klasa 3a kreatywnym akcentem zakończyła omawianie lektury pt. "Dzieci z Bullerbyn" autorstwa A. Lindgren, wykonując makietę Zagrody Środkowej, Północnej oraz Południowej . Praca została w 100% samodzielnie wykonana przez uczniów . Gratulacje!

• Seans kinowy

• Uczniowie uczestniczyli w seansie filmowym w ramach nagrody za aktywny udział w obchodach dnia ziemi, organizowanych w Libiąskim Centrum Kultury.

• Spotkanie ze strażakami

• Spotkanie ze strażakami wzbudziło ogromne zainteresowanie dzieci. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową.

Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wielki, czerwony wóz strażacki, do którego każde dziecko mogło wejść. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Duża część przedszkolaków, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać strażakiem.

• W bajkowym świecie

• Bajka Pana Kleksa to centrum nauki, kultury i zabawy. Interaktywne ekspozycje, dostarczały dziś atrakcji dla klasy 1a.

• "Wstrzymaj słońce, rusz ziemię"-gra terenowa

• Dzisiaj uczniowie kl. 5a wzięli udział w grze terenowej "Wstrzymaj słońce, rusz ziemię" dotyczącą Mikołaja Kopernika- Patrona Roku 2023. Drużyny 5 osobowe wraz z opiekunem miały za zadanie przejść wzdłuż zaplanowanej trasy i rozwiązywać przygotowane dla nich zadania dotyczące postaci Mikołaja Kopernika. Gra została przygotowana w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek.

Dziękujemy Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu za zaproszenie.

• Śpiewająco

• Oliwia Bochenek z kl. V a wyśpiewała II miejsce w Powiatowym Przeglądzie Form Muzycznych. To kolejny sukces naszej uczennicy i jesteśmy pewni, że nie ostatni. Gratulujemy

• Ekologicznie

• EKOLOGIA jest Ci bliska?

Nie zaśmiecaj środowiska!

Pierwszoklasiści edukowali swoich młodszych i starszych kolegów w tym ważnym temacie.

• Dyżur wakacyjny 2023

• Dyżury wakacyjne w przedszkolach

Rekrutacja na dyżur wakacyjny obejmuje dzieci uczęszczające w roku szkolnym 2022/2023 do Przedszkoli Samorządowych prowadzonych przez gminę Libiąż. Opieka w miesiącach wakacyjnych organizowana jest                         w szczególności dla dzieci, których oboje rodziców pracują.

Dyżur wakacyjny w tym roku szkolnym pełnią następujące Przedszkola:

1. Od 03.07.-31.07.2023 r.:

- Przedszkole Samorządowe Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Libiążu, Plac Zwycięstwa 2, tel. 32 6271424

czas pracy przedszkola: 6:00 – 16:30

- Przedszkole Samorządowe w Żarkach, ul. Astronautów 3, tel. 32 6272114

czas pracy przedszkola: 6:30 – 16:30

1. Od 01.08.-31.08.2023 r.

- Przedszkole Samorządowe Nr 4 w Libiążu, ul. Szkolna 1, tel. 32 6271213

czas pracy przedszkola”: 5:30 – 16:30

- Przedszkole Samorządowe nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Libiążu, ul. Paderewskiego 2, tel. 32 6271203

czas pracy przedszkola: 6:00 – 16:00

Karty zgłoszeń na dyżur wakacyjny są do pobrania w każdym przedszkolu.

Wypełnioną Kartę zgłoszenia na dyżur rodzic winien złożyć w terminie od 15.05.2023 r. do 31.05.2023 r. bezpośrednio do Przedszkola, w którym wyznaczony jest dyżur.

Umowy na dyżur wakacyjny podpisywane będą w terminie od 12.06.2023 r. do 16.06.2023 r.

W przypadku rezygnacji z dyżuru w wybranym Przedszkolu należy powiadomić o tym fakcie dyrektora Przedszkola.

Rodzice zobowiązani są do uiszczenia opłaty za przedszkole w terminie do 15-go dnia każdego miesiąca za poprzedni miesiąc kalendarzowy.

Zwrot powstałych nadpłat zostanie przekazany na wskazany w karcie zgłoszenia rachunek bankowy                                  do 30.09.2023 r.

Karty do pobrania na dyżur:

Przedszkole Samorządowe Nr 4 w Libiążu:

Przedszkole Samorządowe nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Libiążu:

Przedszkole Samorządowe Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Libiążu: