• W teatrze

• Klasa V i VI obejrzała spektakl pt. "Przygody Tomka Sawyera" w Teatrze Groteska w Krakowie.Rytmiczne, pełne humoru przedstawienie zostało zrealizowane w żywym planie, a także z wykorzystaniem lalek. Jego dużym atutem jest ciekawa plastyka, piękne piosenki i doskonały ruch sceniczny.

Podążając za losami Tomka uświadamiamy sobie, że wartości takie jak rodzina, przyjaźń, lojalność i miłość były, są i zawsze pozostaną najważniejsze. W tym przedstawieniu czas się cudownie zatrzymał, dzieciństwo nigdy nie mija i każdy zostać może Kapitanem Parowca…

Kolejnym punktem wycieczki była lekcja historii w Muzeum w Sukiennicach.

• Wiwat król, wiwat sejm, wiwat wszystkie stany!

• Klasa 2b i 5a przeniosły nas do XVIII w., by przybliżyć historię uchwalenia pierwszej w Europie konstytucji.

Pamiętamy!

Konstytucja 3 maja, właściwie Ustawa Rządowa z dnia 3 maja – uchwalona 3 maja 1791 roku ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie spisaną konstytucją.

• Szkolny Konkurs "Choroby cywilizacyjne"

• Szkolny Konkurs "Choroby cywilizacyjne" rozstrzygnięty!

I miejsce Amelia Przepiórka kl.6a

II miejsce Gabriela Zawadzka kl.5a

III miejsce Lena Armatys i Antonina Mujakachi kl.6a

• Dzień Ziemi

• Dzień Ziemi uczniowie klas I - III spedzili w Libiąskim Centrum Kultury, uczestniczyli w wielu atrakcyjnych formach zajęć: ekologicznym pokazie mody, konkursie na "Dużą Eko rzeźbę", warsztatach Origami, warsztatach ogrodniczych "Łąka kwietna" oraz grach i zabawach ekologicznych. Mogli również obejrzeć śmieciarkę oraz usłyszeć na czym polega praca z transportem i segregacją śmieci. Wszyscy bawili się świetnie

• Szkolna gala talentów

• V edycja szkolnej gali talentów już za nami. Nasi uczniowie zaprezentowali dla kolegów oraz rodziców swoje pasje, uzdolnienia i talenty.

Uczestnicy gali talentów:

Maja Oleksy

Weronika Saternus

Kamila Góra

Szymon Błazenek

Maja Wójcik

Natalia Domanus

Emilia Gajewska

Gabriela Zawadzka

Malgorzata Podlipska

Bartosz Maciejowski.

• KAŻDY DZIEŃ TO DZIEŃ ZIEMI

• Jedynka włącza się w obchody Dnia Ziemi, promuje ochronę środowiska i edukowanie o ekologii

Pełne ważnych informacji prezentacje przygotowane przez uczniów przypomniały, co można zrobić dla Ziemi i jak można dbać o naszą planetę . Poświęćmy czas na bycie z Przyrodą, na refleksję, jak ona jest dla nas ważna, ale i jak jest fascynująca, piękna, ciekawa

ZIEMIO NIE PODDAWAJ SIĘ, URATUJEMY CIĘ

Dziękujemy Gabrysi i Zuzi za poprowadzenie Święta Ziemi.

• Gminny Konkurs Profilaktyczny

• Bartosz Maciejowski z kl. 3a wykonał pracę plastyczną, która zajęła 1 miejsce w Gminnym Konkursie Profilaktycznym im. Jerzego Sabudy pod hasłem "Żyję zdrowo - nie ulegam nałogom" w przedziale klas 1-3.

Serdecznie Gratulujemy Bartoszowi Sukcesu

Gratulujemy również pozostałym uczestnikom konkursu: Kamili Górze kl. 2a, Leonowi Linczowskiemu kl. 2b, Gabrieli Zawadzkiej kl. 5a, Kornelii Sewruk kl. 5a, Amelii Przepiórce kl. 6a

Życzymy Wszystkim dalszych sukcesów, nieustannego rozwijania talentów artystycznych i propagowania wśród dzieci i młodzieży dbania o własne zdrowie

• Lodowa Baśń

• Wdniu 12 kwietnia nasze przedszkolaki i uczniowie klas I-III uczestniczyli w wyjeździe na lodowisko w Oświęcimiu gdzie oglądali wspaniałą rewię na lodzie pt. „NIEZWYKŁE PRZYGODY SINDBADA ŻEGLARZA”.

• Świąteczne tradycje zawarte w przepisach

• Kulinarnie na lekcji języka polskiego. Po raz kolejny klasa 6 a na lekcji języka polskiego testowała przepisy z podręcznika. Było pysznie i świątecznie. Od dziś każdy umie pisać instrukcję.

• InstaLogik

• Gratulujemy Oliwce Bochenek uzyskania tytułu finalisty na szczeblu ogólnopolskim w konkursie InstaLogik.

• Palma wielkanocna

• W Niedzielę Palmową w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Libiążu palma wykonana przez uczniów klasy 2b okazała się palmą najwyższą i zajęła I miejsce w konkursie „Najwyższa Palma”. Serdeczne podziękowania dla rodziców uczniów za pomoc oraz wychowawcy kl. 2b P. Emilii Mądrzyk.

• Turniej finałowy Kinder + sport

• VI miejsce w turnieju finałowym Kinder+sport zajęły nasze siatkarki w kat.4. Dziewczęta zagrały w składzie: Natalia Kosowska, Alicja Baczkowska, Amelia Przepiorka, Marlena Niemczyk, Milena Rzesista, Patrycja Słowikowska .Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

• Światowy Dzień Wody

• 22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Wiemy jak bardzo ważna jest woda w życiu człowieka. Wodą należy zarządzać w swoim życiu poprzez jej oszczędzanie.Woda jest niezbędna w każdym aspekcie życia człowieka. Uczniowie klas drugich wykonali eksperyment, samodzielnie zrobili filtr wody