• Libiąż w Minecraft

• Podczas zajęć dodatkowych z informatyki uczniowie zamienili się w budowniczych i tworzyli charakterystyczne punkty Libiąża w Minecraft. Uczniowie znakomicie sobie radzili z tym zadaniem i powstało kilka budowli z naszego miasta.

• A my biegamy dalej!

• Hubert Hadwiczak i Filip Błazenek na podium Chrzanowskiego Biegu Świętego Mikołaja. Brawo chłopaki, nawet mróz nam niestraszny!

• Sportowa Jedynka

• Z cyklu "Sportowa Jedynka".Nasi uczniowie wywalczyli I miejsce w powiatowym turnieju organizowanym przez Zespół Szkół Ekonomiczo-Chemiczny w Trzebini. Gratulujemy!

• Zostań Mistrzem Sportu

• Kolejny sportowy projekt "Jedynki" - "Zostań Mistrzem Sportu". Taniec, gry zespołowe w hali sportowej, zabawy na śniegu, zimowe spacery i ognisko dla naszych młodszych uczniów. Sportowy weekend w Rajczy

• Dzień Pluszowego Misia

• 25 listopada nie jest przypadkową datą. To właśnie tego dnia przypada rocznica powstania pierwszej pluszowej maskotki w kształcie misia. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

• Dzień Życzliwośći

• Dzień Życzliwości to jeden z punktów kampanii Gminy Libiąż na rzecz wsparcia zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży: Spokojna głowa! Nie jesteś sama! Nie jesteś sam!

• XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to coroczna akcja edukacyjna, której celem jest propagowanie uczenia się matematyki poprzez zabawę. W tym roku w naszej szkole w akcji wzięli udział wszyscy uczniowie, którzy w przyjemny sposób przypomnieli tabliczkę mnożenia

• Kampania Spokojna głowa! Nie jesteś sama! Nie jesteś sam!

• Nasza szkoła w listopadzie bierze udział w Kampanii Gminy Libiąż na rzecz wsparcia zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży: Spokojna głowa! Nie jesteś sama! Nie jesteś sam!

W ramach kampanii zostały zaplanowane w naszej szkole następujące wydarzenia pod hasłem Bullying w szkole - powiedz STOP:

1. 15.11.2023 r. na 3 lekcji - audycja pt. Bullying w szkole - co warto o nim wiedzieć?.

2. Plakaty tematyczne pt. "Stop Bullying".

3. Lekcje profilaktyczne w wybranych klasach pt. "Nie dla bullyingu". Lekcje będą przeprowadzone przez pedagogów i psychologa w tygodniu od 20.11 - 24.11. 2023 r.

4. Przygotowanie ulotki dla uczniów pt. "Bullying w szkole - powiedz STOP".

5. Nagranie filmiku podsumowującego naszą kampanię w szkole .

• Światowe Dni Origami

• Z origami można wykonać prawie wszystko

W naszej szkole obchodziliśmy Światowe Dni Origami

Origami to sztuka składania papieru, pozwala zbudować różne figury oraz modele kwiatów i zwierząt bez użycia kleju i nożyczek.

Najlepszym celebrowaniem tego święta były własnoręcznie wykonane przez wszystkich uczniów i przedszkolaków figurki z papieru. Biorąc udział w zabawie dzieciaki miały okazję rozwijać swoją wyobraźnię geometryczną, sprawność manualną, koncentrację i cierpliwość.

Dziękujemy klasie 7a za pomoc w przeprowadzeniu święta.

• Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania

• 8 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania. Głównym celem organizacji tego dnia jest zachęcenie dzieci do zdrowego odżywiania. Uczniowie przygotowali tego dnia zdrowe kanapki.

Warto pamiętać, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia.

• Dzień Postaci z Bajek

• Uczniowie w tym wyjątkowym dniu przybyli do szkoły przebrani w przepiękne bajkowe stroje. Ten dzień miał wszystkim przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać.

• Zdrowo zabiegani

• Dobiegliśmy do mety Konkurs „Zdrowo zabiegani” o Puchar Burmistrza Libiąża, organizowany wspólnie przez Gminę Libiąż i Parkrun Chrzanów, właśnie się kończy, ale mamy nadzieję, że nie kończy się Wasza aktywność fizyczna i frajda z biegania.

Odebraliśmy nagrodę za zajęcie I miejsca w konkursie "Zdrowo zabiegani" pod patronatem Burmistrza Libiąża Jacka Latko. Gratulujemy uczniom, dziękujemy rodzicom i nauczycielom. Dziękujemy Panu Kazimierzowi Korczowi za objęcie opieką organizacji konkursu. No, pobiegliśmy znowu.

Maja Szczepanek, Zuzia Gut, Mateusz Wikar i Hubert Hadwiczak to nasi najwierniejsi "parkrunowicze". Nie opuścili ani jednej soboty konkursowej. Brawo!

• Święto dyni

• Jest to jedno z najzdrowszych jesiennych świąt obchodzone zazwyczaj 31 października. Dzień Dyni to doskonały moment, aby zapoznać dzieci z tym, jak wartościowym jest warzywem.