• Tydzień matematyki

• Dobiegający końca tydzień przebiegł pod znakiem MATEMATYKI. 14 marca cała społeczność uczniowska radośnie świętowała DZIEŃ LICZBY PI - wszyscy od najmłodszych ( pierwszoklasistów) aż do najstarszych ( szóstoklasistów) chętnie wysłuchali jej historii powstania, rozwiązywali zagadki, rebusy matematyczne, rysowali miasto Pi.

A 16 marca uczniowie wszystkich klas zmierzyli się w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.

• Skąd płynie prąd?

• Na lekcji w kl 2a Pan Arkadiusz Maciejowski opowiadał o różnych źródłach energii. Pod okiem fachowca uczniowie tworzyli obwody zamknięte. Dziękujemy tacie Ani.

• Ogródek na parapecie

• Uczniowie z klas II postanowili założyć w klasie ogródek na parapecie. Zgromadziły potrzebne przybory, pojemniczki, doniczki które samodzielnie wykonali, ziemię, nasionka oraz cebulki kwiatów. Przed przystąpieniem do pracy przypomnieliśmy jakie warunki potrzebne są roślinom do wzrostu. Następnie siały rzodkiewkę, pietruszkę, szczypiorek, lawendę itp. Po zasianiu i podlaniu rośliny zostały umieszczone na parapecie. Teraz muszą pamiętać o ich podlewaniu oraz obserwować ich wzrost i notować zmiany w karcie obserwacji.

• Informacja

• Potwierdzenia woli przyjęcia dziecka, które zostało zakwalifikowane do naszego przedszkola na rok szkolny 2023/2024 będą przyjmowane od 13.03.2023(poniedziałek) do 20.03.2023(poniedziałek) w postaci pisemnego oświadczenia.

Potwierdzenie woli składa się tylko w jednym wybranym przedszkolu.

Niezłożenie w/w oświadczenia w wyznaczonym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z uczęszczania do naszego Przedszkola na rok szkolny 2023/2024.

Wzór dokumentu do pobrania poniżej, na stronie internetowej oraz w sekretariacie.

• Dzień Kobiet

• 8 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kobiet. Po raz kolejny nie zabrakło miłego akcentu od Samorządu Uczniowskiego. Tym razem nasz kolega Jakub złożył życzenia dziewczynom o paniom przez radiowęzeł, przybliżając nam historię tego święta. . Miło było widzieć uśmiech na twarzach wszystkich Kobiet tego dnia!

• Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

• Bartosz Maciejowski z kl.3a zająłmiejsce, a Kornelia Sewruk z kl.5 a miejsce w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Serdecznie Gratulujemy! Bartoszowi życzymy dalszego sukcesu w etapie powiatowym i trzymamy mocno kciuki

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” ma na celu popularyzowanie przepisów wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych.

• Zbiórka dl Schroniska dla Bezdomych Zwierząt

• Zakończyliśmy zbiórkę na rzecz Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Chełmku. Udało się uzbierać 5 pełnych kartonów oraz kilkanaście reklamówek wypełnionych po brzegi żywnością dla zwierząt, zabawkami, środkami czystości oraz kocami . Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w ten szczytny cel - Uczniom, Rodzicom oraz Nauczycielom. Jesteście niesamowici!