• Ogólnopolska Olimpiada wiedzy o św. Maksymilianie Kolbe

• Uczennice naszej szkoły Magdalena Klepadło z klasy 6 a oraz Małgorzata Podlipska z klasy 7 a zakwalifikowały się do etapu diecezjalnego Ogólnopolskiej Olimpiady wiedzy o św. Maksymilianie Kolbe.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Warsztaty świąteczne

• Własnoręcznie wykonane kominysą najcieplejsze! Klasa 2a dziękuje mamie Arinki za warsztaty.

Warsztaty Świąteczne w kl.1a oraz 1b

• Ogólnopolskiego Konkurs Polskiej Poezji Religijnej "Pierścień Św. Kingi"

• Antonina Mujakachi z kl. 7 a zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej "Pierścień Św. Kingi", którego finał odbył się w podziemiach Kopalni Soli w Bochni. Chociaż nie zajęła miejsca na podium, to zdobyła niesamowite doświadczenie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Gminny Mikołajkowy Turniej Szachowy Szkół i Przedszkoli

• Kolejny sukces "Jedynki ". Dzisiaj odbył się gminny Mikołajkowy Turniej Szachowy Szkół i Przedszkoli

W kategorii klas 1-3 Miłosz Przepiórka zajął I miejsce,

natomiast I miejsce w kategorii klas IV-VIII zajął Filip Gładys, który został jednocześnie trzecim zawodnikiem w klasyfikacji ogólnej.

Turniej odbył się pod patronatem Przewodniczącej Komisji Oświaty i Spraw Społecznych pani Doroty Bużyk, której serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

• IX Gminny Konkurs Historyczny im. Andrzeja Harata

• Dzisiaj nastąpiło rozdanie nagród w IX Gminnym Konkursie Historycznym im. Andrzeja Harata. Lena Armatys zdobyła I miejsce, a Filip Błazenek II miejsce. Wysoki wynik punktowy uzyskał również Michał Myrdko. Serdecznie gratulujemy.

• Aktywni Błękitni - szkoła przyjazna wodzie

• Nasza szkoła bierze udział w tegorocznej edycji 2023/2024 programu Aktywni Błękitni - szkoła przyjazna wodzie.

Aktywni Błękitni to szeroko zakrojony projekt edukacyjny dla szkół podstawowych realizowany od 2019 roku pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, a od roku 2022 także Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Zdrowia. Misją programu jest promowanie wiedzy o zrównoważonej gospodarce wodnej, szczególnie w zakresie ochrony środowiska, ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy, a także dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej. Celem programu jest wykształcenie wśród dzieci i młodzieży poprawnych nawyków i postaw, które wraz z otrzymaną wiedzą, w przyszłości będą mogły wykorzystywać i przekazywać dalej przyczyniając się do ochrony środowiska.

W ramach programu ogłoszono pierwszy konkurs w tej edycji dla klas młodszych szkół podstawowych od klasy I do klasy IV.

Jest to konkurs recytatorski. Wszystkie potrzebne informacje o konkursie zostały przesłane do uczniów i ich rodziców w wiadomości na Librusie i znajdują się w załączniku.

• Bajka na zdrowie

• W ramach kampanii "Spokojna głowa. Nie jesteś sama! Nie jesteś sam!" został zorganizowany konkurs literacki na bajkę profilaktyczną "Bajka na zdrowie".

Kategoria klasy IV-VI:

II Zuzanna Czaja

III Magdalena Klepadło

Kategoria klasy VII-VIII:

I Milena Rzęsista

II Zuzanna Oleksy

III Patrycja Słowikowska

Po ogłoszeniu wyników i rozdaniu nagród uczestniczyliśmy w spotkaniu z Janem Melą.

• Sukcesy w karate

• Gratulacje dla Olka Bakalarza za zajęcie III miejsca w Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Libiąża.

• Olimpiada Zielonych Liderów – Mistrzowie Ekologii z Miki

• Wygraliśmy !!!

Nasza szkoła brała udział w I etapie Olimpiady Zielonych Liderów – Mistrzów Ekologii z Miki. Konkurs polegał na zbiórce makulatury. Otrzymaliśmy nagrodę w postaci wycieczki do Krakowa dla klasy 6 a i 7 a na seans filmowy w Cinema City Bonarka połączonej z wizytą w Eko-Centrum MIKI.

Dziękujemy Uczniom i Rodzicom

• Mikołajkowe kodowanie

• W oczekiwaniu na przybycie Mikołaja uczniowie klasy 6 na lekcji informatyki kodowali. Myślę, że nie trzeba przestawiać zakodowanej postaci.

• Barbórka

• Wszystkiego najlepszego na Dzień Górnika,

niech zapał do pracy Ci nie zanika,

niech słońce przyświeca Ci nawet pod ziemią,

a trudne chwile w coś dobrego wnet się zamienią!

• Libiąż w Minecraft

• Podczas zajęć dodatkowych z informatyki uczniowie zamienili się w budowniczych i tworzyli charakterystyczne punkty Libiąża w Minecraft. Uczniowie znakomicie sobie radzili z tym zadaniem i powstało kilka budowli z naszego miasta.

• A my biegamy dalej!

• Hubert Hadwiczak i Filip Błazenek na podium Chrzanowskiego Biegu Świętego Mikołaja. Brawo chłopaki, nawet mróz nam niestraszny!