• Dzień bez skarpetek

• To święto, które ma zwrócić uwagę społeczeństwa na to, by dbać o stopy. A pomaga w tym chodzenie boso, które według specjalistów jest bardzo zdrowe. Aby przyłączyć się do obchodów, wystarczy więc nie zakładać skarpetek.

• Dzień Kundelka

• Dzień Kundelka – nieformalne polskie święto kundelka, czyli wszystkich wielorasowych psów, obchodzone corocznie 25 października, tj. w dzień po wejściu w życie ustawy o ochronie zwierząt.

• SccotieGo!

• #CodeWeekPL

Europejski Tydzień Kodowania to społeczna inicjatywa, w ramach ktorej europejskie państwa rywaliują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Klasy IV i VI sprawdzały swoje umiejętności programowania grając w #SccotieGo!

• SPOSÓB NA LEKTURĘ

• Klasa 6 a na lekcji języka polskiego tworzyła gry planszowe oparte na motywach lektury "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych ludzi" Rafała Kosika. Każda gra była wyjątkowa i dawała wiele radości. Przez zabawę też można się uczyć, bo lektura nie musi kojarzyć się źle

• Dzień Poczty Polskiej

• 18 października to historyczna data dla Poczty Polskiej, bowiem w tym dniu, w 1558 roku zapoczątkowała ona swoją działalność.

• Kodowanie z niepełnosprawnymi

• Tym razem w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania Code Week 2022 Małgorzata, Patrycja, Michał, Krystian i Szymon udali się do Świetlicy Terapeutycznej im. Brata Alberta w Libiążu. Tam razem z uczestnikami próbowali odkodować zaszyfrowane zadania. Zabawy było dużo, a każdy rozwiązał zadania wzorowo.

• Spotkanie z dietetykiem

• Naszą szkołę odwiedziła dziś Pani Natalia Jekiel - dietetyk. Przeprowadziła prelekcję na temat właściwego i zdrowego żywienia. Od dziś jemy regularnie i zdrowo.

• PRZERWA NA CZYTANIE

• "Kto czyta książki. Żyje podwójnie." Umberto Eco Nasza szkoła, w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom", wzięła udział w VII OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI "PRZERWA NA CZYTANIE - BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE".

• "Pierwsze abecadło"

• Każdy uczeń klasy pierwszej otrzymał książkę "Pierwsze abecadło" . Wyprawka czytelnicza jest prezentem od MEN.

Jak wiemy czytanie, przynosi dzieciom wiele korzyści m.in. budowanie silnej więzi z rodzicem i opiekunem, a także wspieranie ich rozwoju fizycznego i psychicznego. Dzieciom, którym czytano od najmłodszych lat, łatwiej przychodzi nauka, a w dorosłym życiu lepiej radzą sobie z różnego rodzaju wyzwaniami.

• Stypendium Burmistrza Libiąża

• W Urzędzie Miejskim w Libiążu odbyła się uroczystość, podczas której Burmistrz Libiąża Jacek Latko i Zastępca Burmistrza Hubert Szumniak wręczyli dyplomy stypendystom.

Stypendium Burmistrza Libiąża otrzymali również absolwenci naszej szkoły: Nell Cyganik oraz

Kacper Godyń. Gratulujem

• "Znajdź właściwe rozwiązanie"

• Klasa 6a wzięła udział w Programie Profilaktyki palenia tytoniu "Znajdź właściwe rozwiązanie". Cel Programu to zapobieganie paleniu tytoniu wśród młodzieży szkolnej.

• Zamiana ról

• Z okazji Dnia Nauczyciela w klasie 6 a nauczycielkę języka polskiego Panią Justynę Musiał zastąpiła uczennica Antonina Mujakachi. W oparciu o utwór "Nie będę dorosły" Jeremiego Przybory przeprowadziła lekcję na temat dorastania. Nawet zadała zadanie domowe

• Code Week

• EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.

Dlatego dni 17-21.10.2022 r. upłyną pod hasłem kodowania.

• Nagroda Burmistrza dla naszych Pań

• Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dyrektor Ewa Kowalska oraz nauczycielka naszego przedszkola Krystyna Sasor otrzymały Nagrodę Burmistrza za szczególne zaangażowanie w realizację powierzonych obowiązków oraz wyjątkowe osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. Serdecznie gratulujemy!

• Dzień Nauczyciela 2022

• Bardzo radośnie świętowaliśmy dzisiaj Święto Edukacji Narodowej. Świetliczaki pod opieką Pani Małgorzaty Piotrowskiej przygotowały koncert dla nauczycieli. Każdy nauczyciel czuł się wyjątkowo, ponieważ dla nich dedykowane były piosenki, które w znakomity sposób odśpiewali uczniowie naszej szkoły. Oby więcej tak radosnych dni!