• Przedszkolak - Ekolog

• W XIII Powiatowym Konkursie Ekologiczno- Plastycznym w Balinie pod hasłem

"Przedszkolak Małym Ekologiem".

II miejsce w kategorii trzylatków zajęła Zofia Mądrzyk z grupy II Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 2 w Libiążu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

• Ekologiczny spektakl

• Klasy 1a, 2a i 2b uczestniczyły w spektaklu teatralno – ekologicznym pt. „Ekonolulu”

Występ miał formę wesołej, wspólnej zabawy z dziecięcą publicznością. Oprócz walorów artystycznych, zawierał także bogate treści podnoszące świadomość ekologiczną dzieci.

• Wstęp do programowania

• Klasa pierwsza na lekcji informatyki sprawdzała swoje umiejętności, grając w grę karcianą Cody Roby. Programowali ruchy robota za pomocą kart, tak żeby mógł jak najszybciej dojść do celu.

• Robot Super DOC na lekcji informatyki

• Nasz nowy przyjaciel na lekcjach informatyki. Ten robot o wielkich, błyszczących oczach wprowadzać nas będzie w podstawy programowania. Dziś do zabawy przygotowywała go klasa 6. Mimo że podstawy programowania już znają to zabawy było dużo.

• Dzień Pluszowego Misia

• 25 listopada na całym świecie obchodzony jest dzień pluszowego misia. Zabawka ta od prawie 120 lat towarzyszy dzieciom, ciesząc zarówno tych najmłodszych, jak i tych nieco starszych.

• Andrzejki 2022

• Andrzejki czas wróżb i zabawy...stąd uczniowie "Jedynki" bawią się na wspólnej dyskotece. DJ Patryk zadbał o odpowiednią muzykę. W przerwie uczniowie klas IV-VI mogli kupić babeczkę z "veto". Babeczkę można zjeść, a "veto" wykorzystać na nieplanowane sprawdziany, kartkówki czy odpowiedzi ustne.

Młodsi uczniowie jak tradycja nakazuje wróżyli:)

• Talenciaki Lidla

• Robiąc codzienne zakupy w Lidlu, można było wspierać wybraną przez siebie szkołę! Dziękujemy za Talenciaki.

Gramy!

• Nie MarnujeMY

• Nagrody dla uczestników konkursu Nie MarnujeMY organizowanego przez AVR Związek Międzygminny "Gospodarka Komunalna" w kat. uczniów klas I-IV szkół podstawowych zostały rozdane

A oto zwycięzcy:

I miejsce: Filip Chylaszek

II miejsce: Leon Linczowski

III miejsce: Bartosz Maciejowski

wyróżnienie: Patryk Skoczylas.

Poza regulaminem konkursu przyznano dodatkowe wyróżnienie które otrzymała

Amelia Matyja z Przedszkola Samorządowego nr 4 .

• Wycieczka na lodowisko

• Uczniowie klas V – VI wzięli udział w wycieczce na lodowisko w Chrzanowie. Dla niektórych była to pierwsza w życiu przygoda z łyżwami. Jednak zdecydowana większość grupy świetnie radziła sobie na lodzie.

• "Powiadom, nie toleruj"

• Spotkanie klas 1-3 oraz 4-6 z policjantem z Komendy Miejskiej w Libiążu pod hasłem "Powiadom, nie toleruj"

Nasi uczniowie włączają się w kampanię społeczną pod hasłem „Czerwona kartka dla wandali” Zachęcamy, aby dbać o nasze miasto.

Troska o wspólne dobro nic nie kosztuje.

Za to bezczynność i ciche przyzwolenie na dewastacje obiektów wiążą się z ogromnymi kosztami dla Nas Wszystkich.

• Ogólnopolski Dzień Seniora

• 14 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Seniora i z tej okazji odwiedziliśmy Dom Seniora w Libiążu. Uczniowie złożyli życzenia i wręczyli własnoręcznie zrobione laurki

Babciom naszych uczniów składamy serdeczne życzenia i podziwiamy ich pasje.

Wszystkim Seniorom życzymy wielu lat w zdrowiu, spokoju i radości #szkołaprzyjaznaseniorom

• Dzień Kredki

• Dzień Kredki o święto przypadające 22 listopada. Z tej okazji u Przedszkolaków odbywały się zabawy z kredkami w roli głównej!

• Bezpieczny Przedszkolak

• Spotkanie przedszkolaków z policjantem z Komendy Miejskiej w Libiążu i udział w pogadance na temat "Bezpieczna droga do i z przedszkola"

• Bajka Pana Kleksa w Katowicach

•  to przygoda bazująca na słynnej trylogii Jana Brzechwy i pierwsze w Polsce miejsce łączące Kulturę, Naukę i Zabawę - tak właśnie było.

Przedszkolaki uczyły się przez zabawę.

• Patriotyzm Przedszkolaka

• W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej oraz wpajamy szacunek dla polskich symboli narodowych.

• Do Hymnu!

• Nasze przedszkolaki z gr. V, VI i VII uczciły wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego

• 11 Listopada

• ,,Naród, który nie szanuje swojej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości", słowami Józefa Piłsudskiego rozpoczęliśmy uroczystą akademię z okazji Święta Niepodległości. Materiał został zrealizowany dzięki sprzętowi z programu Laboratoria Przyszłości.

• Biblioteka - no... oczywiście!!!

• Klasa 4a spotkała się dzisiaj w Miejskiej Bibliotece Publicznej z pisarką książek dla dzieci i tłumaczką literatury szwedzkiej Panią Barbarą Gawryluk.

Była cudowna atmosfera, autografy i pytania. Nauczyliśmy się nawet kilku słów po szwedzku.

Dziękujemy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Libiążu za możliwość uczestnictwa w tak ciekawym spotkaniu.⚘