Klasa 6A w ramach projektu BohaterON w Twojej Szkole wysłała kartki do Powstańców Warszawskich.Uczniowie dziękowali za odwagę, determinację i poświęcenie dla Ojczyzny.
BohaterON
Sąd nad Balladyną
Uczniowie klasy 8 b wcielili się w role aktorów. Nie wychodząc ze szkoły, przenieśli się do sali sądowej. Główną oskarżoną stała się Balladyna, tytułowa bohaterka dramatu Juliusza Słowackiego. Lekcja była powtórzeniem wiadomości z lektury i dała niezłe efekty, m.in. uczyła argumentowania, formułowania dłuższej wypowiedzi ustnej. Aktywizowała wszystkich uczniów: część z nich wchodziła w rolę: Balladyny, oskarżyciela, obrońcy, sekretarza inni byli publicznością. Uczniowie próbowali wymierzyć sprawiedliwość i właściwie osądzić wszystkie popełnione zbrodnie przez główna bohaterkę.
9
Lekcja historii - Auschwitz Birkenau
Uczniowie klas VIII uczestniczyli w najbardziej dramatycznej lekcji historii w Muzeum Auschwitz Birkenau.
Jest to autentyczne Miejsce Pamięci składające się z dwóch części byłego obozu: Auschwitz i Birkenau.
Wizyta w tym wyjątkowym miejscu pozwoliła lepiej zrozumieć to unikatowe miejsce.
Nie sposób zrozumieć powojennej Europy i świata bez dogłębnej konfrontacji swojego wyobrażenia o człowieku z pozostałościami Auschwitz.
14
Kurs pierwszej pomocy dla pierwszaków
W dniu 28.10 dziewczynki z klasy 7B wykonały kurs pierwszej pomocy dla pierwszaków. Podzielone na dwie grupy dzieci poznały wyrażenia takie jak: resyscytacja, bandażowanie, złamanie, oparzenia, bezpieczna pozycja podczas udzielania pomocy.
Dziewczyny pokazały im bezpieczną pozycję, bandażowanie zranionej kończyny oraz usztywnienie złamania. Na fantomie dzieci mogły spróbować swoich sił w resuscytacji oraz bandażowania w parach. Jako podsumowanie zostały przeprowadzone quizy i różne zadania jak np. odgrywanie scenek wzywania o pomoc oraz został pokazany film. Za dobrze wykonane zadania dzieci dostawały cukierki.
Karolina Piaszczyk, 7B
Studyjny wyjazd do Strasburga i wizyta w Parlamencie Europejskim
Studyjny wyjazd do Strasburga i wizyta w Parlamencie Europejskim.
"W dniach 21-25 października br. miałem przyjemność wraz z pozostałym laureatami odwiedzić Strasburg. Wyjazd był nagrodą główną w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Przywrócić Głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii”.
To właśnie ze względu na swoją przeszłość miasto to stało się siedzibą najważniejszych instytucji europejskich, takich jak: Parlament Europejski, Rada Europy czy Europejski Trybunał Praw Człowieka.W czasie pobytu w Strasburgu miałem okazję zwiedzić wiele ciekawych miejsc, np. gotycką katedrę Notre Dame z monumentalnym zegarem astronomicznym, Plac Gutenberga, Plac Klebera, Palais Rohan - rezydencję kardynałów i biskupów alzackich, Maison Kammerell - najsłynniejszą kamienicę- symbol średniowiecznego bogactwa miasta oraz le Petite France – dawną dzielnicę rybaków i garncarzy. Odbyłem również rejs po kanałach Strasburga. Poza zwiedzaniem mogłem delektować się alzacką kuchnią, próbując m.in. tarte flambée.Centralną częścią wjazdu była wizyta w Parlamencie Europejskim, gdzie prof. Ryszard Legutko opowiedział nam o swojej pracy oraz o działaniach podejmowanych przez Unię Europejską. Odwiedziłem też salę plenarną PE, gdzie mogłem wziąć udział w debacie parlamentarnej europosłów na temat zmian klimatycznych.W drodze powrotnej zwiedziłem Muzeum Techniki w Sinsheim, które w swych zbiorach posiada wiele cennych eksponatów, które można zobaczyć od środka np. samoloty Concorde i TU -144 oraz piękne zabytkowe samochody.Jestem bardzo zadowolony z wyjazdu do Strasburga. Uważam, że była to świetna okazja do poznania historii tego wspaniałego miasta oraz poszerzenia swojej wiedzy o Unii Europejskiej.
Stanisław Mackiewicz Kl. VII c"
Holy Wins – Święty Zwycięża - wyniki konkursów.
Znamy już wyniki konkursów plastycznego i literackiego zorganizowanych z okazji Holy Wins – Święty Zwycięża. Cieszymy się z sukcesów naszych uczniów.
Wyniki konkursu plastycznego:
Kategoria 0-II1 m-ce Barbara Barańska kl. I SP13 m-ce Łukasz Drzewniak kl.II SP1
Kategoria III-IV2 m-ce Małgorzata Podlipska kl. III SP1
Kategoria V-VI1 m-ce Katarzyna Bista kl. VI SP1
Kategoria VII-VIII1 m-ce Stanisław Mackiewicz kl. VII SP1
Wyniki konkursu literackiego
Kategoria VII-VIII1 m-ce Stanisław Mackiewicz kl. VII SP1
Akademia Bezpiecznego Puchatka
Nasze świetliczaki w ramach akcji Odblaskowa Szkoła pod kierunkiem uczniów z klasy 7 B przystąpiły do Akademii Bezpiecznego Puchatka. Poznali numery alarmowe oraz zasady zachowania w trudnych i niebezpiecznych sytuacjach.
Szkoła pamięta
Nasi uczniowie włączyli się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta", której celem było zorganizowanie działań upamiętniających ważne wydarzenia i postacie. Zapaliliśmy znicze na grobie Andrzeja Harata, porucznika AK, którego pamięci poświęcona jest tablica pamiątkowa w naszej szkole. Odwiedziliśmy groby żołnierzy, grób ks. Franciszka Flasińskiego oraz groby nieżyjacych nauczycieli. A 4 listopada będziemy organizatorami konkursu historycznego im. Andrzeja Harata. Fundatorem nagród jest co roku wnuk patrona konkursu, profesor Marek Harat.
Międzynarodowy Tydzień Kodowania - zakończony!
Nasza Szkoła otrzymała certyfikat za udział w międzynarodowym programie Code Week. Uczniowie klas starszych kodowali w programie Scratch, a młodsi na zajęciach z programowania wykorzystywali robota Dash.
Dyskoteka szkolna
Pierwsza dyskoteka w "Jedynce" w nowym roku szkolnym. Było głośno i radośnie.
Odblaskowa szkoła
Uczniowie klasy 3A rywalizowali na torze przeszkód.
Najzdolniejsi uczniowie wyróżnieni
Tegoroczni stypendyści Burmistrza Libiąża. Karolina Myrdko, Wojciech Marchewka, Weronika Świstak, Weronika Kasperczyk, Maria Kulak, Jakub Jeleń, Oliwia Gołba, Jakub Surma, Karolina Pędziałek, Wojciech Piekarski.
Aż tylu naszych uczniów! Gratulujemy!
Bierzemy udział w projekcie Code Week
Tydzień Codeweek 2019. W naszej szkole propagowanie kodowania odbywa się pod tytulem: Uczymy się programować w każdym wieku. Na lekcjach informatyki uczniowie tworzą strony lub programują w Scrachu. Kodują informacje o CodeWeeku w systemie binarnym na lekcjach wychowawczych. Bawią się z robotem i klasy III uczą klasy VIII.
Prezent czytelniczy dla pierwszoklasistów
Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało dla pierwszoklasistów czytelniczy prezent. Każdy uczeń otrzymał książkę. Akcja została zainaugurowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Kampanii Instytutu Książki „Mała Książka – Wielki Człowiek”
Nagroda Burmistrza dla Pana Mateusza Drabika!
14 padziernika nasz nauczyciel, Pan Mateusz Drabik, otrzymał Nagrodę Burmistrza. Gratulujemy!
Zawody o Puchar Burmistrza Lbiąża w Sportach Obronnych i Strzelnictwie Sportowym
Nasi uczniowie zdobyli III miejsce w Zawodach o Puchar Burmistrza Libiąża w Sportach Obronnych i Strzelectwie Sportowym. Gratulujemy!
Gminna Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu
Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce w Gminnej Olimpiadzie Wiedzy o Zdrowiu w kategorii klas 7-8. Szkołę reprezentowali: Martyna Chojnacka, Bartosz Duda i Małgorzata Kazienko klasa 8a.W kategorii klas 4-6 zajęliśmy miejsce II. Uczniowie Jakub Sendorek, Maria Szlachcic i Emilia Zamarlik z klasy 6a.
Drodzy Nauczyciele
Dzień Edukacji Narodowej
11 października 2019 roku obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej, popularnie nazywane Dniem Nauczyciela. Na zorganizowanej tego dnia akademii, przygotowanej przez klasę II odwróciły się role i tym razem nauczyciele zostali wywołani do odpowiedzi. Niestety, większość z nich nie była przygotowana i otrzymała ocenę niedostateczną.
Po części artystycznej nadszedł czas na oficjalną, podczas której pani dyrektor Ewa Kowalska wręczyła nagrody szczególnie wyróżniającym się w pracy nauczycielom. Uczniowie, zaś przyznali nauczycielom ordery w dość oryginalnych kategoriach. Cechy nauczyciela zostały połączone z postaciami z bajek i tak wręczono order dla Papy Smerfa, Osiłka, Cruelli De Mon, Judy Hopps, Iniemamocnej, Roszpunki, Smerfetki, Sherlocka Holmesa i Wróżki Chrzestnej. Przyznano też tytuł nauczyciela „The Best of the Best” czyli Najlepszy z Najlepszych. Na koniec wszyscy uczniowie odśpiewali dla nauczycieli uroczyste Sto lat
Stanisław Mackiewicz
Szkolne Wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej
- 2
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie