Dziękujemy Paniom z Ośrodka Pomocy Społecznej w Libiążu za poprowadzenie warsztatów w klasie 3a na temat integracji klasowej, pomocy koleżańskiej oraz utwierdzeniu nas w przekonaniu, że warto być dobrym człowiekiem.
Aktualności
Warsztaty integracyjne
Świetlicowy turniej
W szkolnej świetlicy odbył się turniej gier planszowych.
Baw się i ucz!” – każdy z nas pamięta to hasło, w którym tkwi bardzo duże ziarenko prawdy. Podczas zabawy możemy nabywać nowe umiejętności, a także szlifować nasze zdolności. Bez wątpienia gry planszowe łączą przyjemne z pożytecznym. Korzyści z grania w gry planszowe odczują zarówno dzieci, jak i dorośli. Przede wszystkim gra silnie nas angażuje, dzięki czemu poprawia nasze zdolności koncentracyjne. Jest to niezwykle ważne w przypadku dzieci – cenna umiejętność dłuższego skupiania uwagi na jednej czynności lub przedmiocie korzystnie wpłynie na wyniki naszej pociechy w szkole. Co więcej, gry planszowe rozwijają nasze myślenie logiczne.
Małopolski Konkurs Biologiczny
Nasi uczniowie Patrycja Sermak, Małgorzata Kazienko i Bartosz Duda zakwalifikowali się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu z Biologii.GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!
Kształcimy kompetencje
Klasowy teatrzyk. Kształcimy kompetencje artystyczne już w klasie pierwszej. A przy okazji kompetencje porozumiewania się w języku polskim, kompetencje techniczne, inicjatywność i przedsiębiorczość.
Małopolski Konkurs z Języka Angielskiego
Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie:Kacper Oleszko 6a, Szymon Prochnau 7d, Bartosz Duda 8a, Kacper Rzesista 8c, Michalina Urbaniak 8d zakwalifikowali się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego.Gratulujemy!!!!
InstaLogik
Stanisław Mackiewicz z kl.7c oraz Jakub Latko z kl.8d zostali zakwalifikowani do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu matematyczno - informatycznego InstaLogik.
Zostań Aniołem
Nasza szkoła przystąpiła do akcji ZOSTAŃ ANIOŁEM. Szczegóły na plakacie i w dzienniku elektronicznym.
Małopolski Konkurs Geograficzny
Karol Lipowski z klasy VI a zakwalifikował się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Geograficznego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dzień Pluszowego Misia
Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez pluszowego misia. Towarzyszy on dzieciom podczas beztroskiej zabawy oraz jest przyjacielem - powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Czy święto pluszowego przyjaciela jest potrzebne? Oczywiście, że tak! Miękki i puchaty miś jest najmilszą zabawką, najlepszym towarzyszem dzieci i bohaterem wielu książek i filmów. Pluszowy miś obchodzi swoje święto 25 listopada. I właśnie w tym dniu cała „Jedynka” świętowała wraz ze swoimi milutkimi przyjaciółmi. Różnokolorowe, małe i całkiem duże misie towarzyszyły uczniom podczas lekcji i wspólnej zabawy. Młodsze dzieci kolorowały obrazki z podobizną misia, układały misiowe puzzle, rozwiązywały quizy o misiach i bawiły się w misiowe zabawy. Wszyscy zaś przechadzali się z nimi po korytarzach „Jedynki”. Starsze klasy wzięły natomiast udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Misiach. Nie było tak łatwo i prosto znaleźć rozwiązania do „misiowych” zadań. Najwięcej punktów zdobyła klasa 7a. W naszej szkole w tym dniu odbył się również konkurs na najmniejszego i największego pluszowego przyjaciela. Misia, który wszystko świetnie widział z góry, bo miał aż 1,60 m wzrostu przyprowadziła ze sobą Erika z kl. 7d. Natomiast miś, który z powodzeniem mógłby podróżować w kieszeni - miał zaledwie 2 cm, a jego właścicielką była Natalia z kl. 6a. Wspólnie z naszymi pluszowymi przyjaciółmi spędziliśmy naprawdę miły dzień. Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu i klasie 7e za przygotowanie tego wydarzenia.
Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”
Stanisław Mackiewicz
3
Dzień Życzliwości
21 listopada br. w naszej szkole obchodziliśmy wyjątkowe święto, które miało podkreślić, jak ważna dla każdego człowieka jest potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienia sobie miłych słów i niesienia bezinteresownej pomocy innym. Był to Dzień Życzliwości.
3Przygotowaliśmy się bardzo solidnie do tego święta. Już kilka dni wcześniej, na godzinach wychowawczych uczniowie tworzyli łańcuchy świąteczne z życzliwymi słowami. Każda klasa wybrała najbardziej życzliwą osobę i w ten sposób powstała galeria najżyczliwszych uczniów naszej „Jedynki”. Młodsze dzieci rozwiązywały krzyżówkę życzliwości. Obdarowywano również „Ciastka” wieloma komplementami. Samorząd uczniowski rozdawał serduszka serdeczności, a na twarzy każdego ucznia zagościł uśmiech i nikt nie zapomniał o użyciu życzliwych słów. Jednak wszystko, co dobre, szybko się kończy i Dzień Życzliwości również dobiegł końca.
Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu i klasie 8a za wspaniałą inicjatywę i organizację Dnia Życzliwości. Pełni wrażeń będziemy wyczekiwać kolejnego 21 listopada – dnia, w którym każdy człowiek powie drugiemu, choć jedno miłe słowo.
Promujmy zatem życzliwość, zarażajmy nią innych, zachęcajmy do czynienia dobra na różnych płaszczyznach codziennie, nie tylko od święta, bo tylko od nas samych zależy, czy świat będzie kolorowy czy szary. Każdy z nas, dzięki życzliwości może pomalować, choć jeden pasek tęczy.
Są takie serca, co wesprą w potrzebie,
i ciepłe dłonie, co twą dłoń uścisną,
aż niepokoje wszystkie znów gdzieś prysną.
Jest taka dobroć, co serce ogrzeje,
przyniesie radość i nowe nadzieje,
Życzliwych ludzi, życzliwych przyjaciół
I radosnych chwil życzę w Dniu Życzliwości
Stanisław Mackiewicz
Laureaci etapu szkolnego Małopolskiego Konkursu Matematycznego
Nikodem Czamara z kl. VII e i Jakub Latko z klasy VIII d zakwalifikowali się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Matematycznego. Gratulujemy!
Myślenie wizualne na lekcjach biologii w klasie 7 e
Z cyklu weekendowe przemyślenia o uczeniu.Wszyscy myślimy obrazami. Aby to sprawdzić wystarczy zamknąć oczy i wypowiedzieć głośno: „czerwone auto”. Pod powiekami pojawi się wizerunek samochodu w wyrazistym kolorze, nie słowa. Idąc tym tropem wprowadzamy rysunki do uczniowskich notatek.
2
POMAGANIE JEST FAJNE!
Cała szkoła bierze udział w II edycji Akcji Charytatywnej „Łańcuch Dobra” organizowanej przez Stowarzyszenie „Pro Salute". W tym roku akcja jest prowadzona w powiązaniu z biciem rekordu długości papierowego łańcucha choinkowego, osiągniętego w I edycji (111 km 119 m 57 cm).
Akcja skierowana jest zarówno do osób prywatnych, jak i do szkół i placówek oświatowych. Jej celem jest pokazanie dzieciom z dystrofią, że nie są samotne w swojej chorobie, że jest ogrom ludzi o wielkich sercach, którzy są z nimi, którzy wierzą w nich, są dla nich wsparciem i którzy też podejmują trud walki, może nie z nieuleczalną chorobą, ale z dużym wyzwaniem, jakim jest stworzenie możliwie jak najdłuższego łańcucha – w ten sposób chcemy dać im sygnał, że jak nam uda się zmobilizować dużo osób do zrobienia długiego łańcucha, to oni dadzą radę walczyć z chorobą.Klasa III a zaangażowała się w pomaganie całym sercem!
Laureatki szkolnego etapu Małopolskiego Konkursu z Języka Polskiego
Nasze uczennice:Maja Guzik i Kinga Szczurek zakwalifikowały się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu z Języka Polskiego.GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!
"Piękna nasza Polska cała" - szkolny konkurs plastyczny
- 1
"Maluchy" także potafią ratować
Klasy I-III uczestniczyły w zajęciach z pierwszej pomocy przeprowadzonych przez druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej. A wśród strażaków nasi absolwenci. Dziękujemy!
3
Ćwiczenia przeciwpożarowe
Serdecznie dziękujemy druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Libiążu pod dowództwem Pana Marka Cygana oraz Komendantowi Miejsko- Gminnemu Ochotniczych Straży Pożarnych w Libiążu, Panu Henrykowi Januszkiewiczowi za pomoc w przeprowadzeniu próbnej ewakuacji szkoły oraz zorganizowanie ćwiczeń przeciwpożarowych. Dalsza relacja fotograficzna w późniejszym terminie.
1
Aktywne świetowanie odzyskania niepodległości!
Różnie świętowaliśmy Niepodległość. Wiktoria Łozińska z kl.7 A wzięła udział w Jaworznickim Biegu Niepodległości.
„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie…”
… co to będzie, co to będzie…” - będzie, a raczej było – lekcja przeprowadzona metodą dramy.
Uczniowie klasy 7 B przenieśli się na lekcji języka polskiego w mickiewiczowski świat wierzeń ludowych i na deskach klasowego teatru wystawili II część „Dziadów”.
43Było mrocznie i tajemniczo, ale też refleksyjnie, czyli tak, jak w prawdziwym dramacie romantycznym być powinno. Przygotowując się do przedstawienia, uczniowie nie tylko pracowali nad grą aktorską, ale też zaprezentowali wielkie pokłady kreatywności, wykonując kostiumy i rekwizyty według własnego pomysłu.
HYMN DLA NIEPODLEGŁEJ
Na zaproszenie Zespołu Szkół w Libiążu o godz 11.11 wraz z uczniami innych szkół i przedszkoli odśpiewaliśmy Mazurek Dąbrowskiego. Następnie zapaliliśmy znicz pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. W ten sposób uczciliśmy zbliżające się Święto Odzyskania Niepodległości. Dziękujemy za zaproszenie. Za rok też będziemy.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie